Skip Navigation Links
 

Alim KARACA

Alim KARACA, 09 Temmuz 1973’te, Fethiye’de doğmuştur. Ailesi, daha önce Fethiye’ye bağlı olan Kumluova’nın tanınmış ve köklü ailelerindendir.

Öğrenimine Kumluova İlkokulu'nda başlayan Karaca, ortaokul ve liseyi ise İstanbul, Beylerbeyi’ndeki H. Ömer Sabancı okullarında, yükseköğrenimini ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır.

Siyasi yaşamına İstanbul’da öğrenci olduğu dönemlerde, CHP Gençlik Kolları’nda başlamıştır. Atatürk’ün çağdaş ve ileri bir toplum yaratmak amacıyla, Halkçılık esası üzerine dayanan ve bir siyaset ve demokrasi okulu olarak kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinden aldığı eğitim ilkeleri doğrultusunda, doğduğu topraklara hizmet etmek üzere dönen Alim Karaca, 2009–2014 yılları arasında Kumluova Belediye Başkanlığına aday olmuş, seçimi farklı bir biçimde kazanarak belediye başkanı seçilmiştir. Kumluova’da İlkokul dışında okul olmadığı için İstanbul’a göçmek zorunda kalan Alim Karaca bu durumu unutmamış, belediye başkanlığı sırasında bir çok başarılı hizmetin yanında Kumluova’ya ortaokul ve lise kazandırmıştır.

Siyasetin yalnızca, ülkenin, şehrin, beldenin refahı, ulusal ve yerel aidiyetin korunması amacıyla kullanılmasını ilke edindiğini her defasında ısrarla vurgulayan Alim Karaca Fethiye’ye olan düşkünlüğü ile bilinir.

İyi derecede İngilizce bilen Karaca, sportif faaliyetleri takip eden, ara sıra futbol, basketbol ve voleybol oynamayı sever. İstanbul’daki öğrencilik yıllarında lisanslı sporcu olarak Enka Kulübü'nde voleybol oynamış olan Alim Karaca, iyi bir Fethiyespor taraftarıdır.

Alim Karaca, İngilizce öğretmeni Çiğdem Karaca’yla evlidir; biri kız, diğeri erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır

 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
25.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır