Skip Navigation Links
Haber Detay
“Gerçeklerin dile getirilmesinden kimse rahatsız olmayacak” 21 Nisan 2017 Cuma

Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) yeni başkanı Bülent Uysal, eski Başkan Yavuz Torunoğulları ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ziyarette bulundular. FETOB Başkanı Uysal, EMİTT Fuarı’nda Fethiye Belediyesi’nin oluşturduğu stant ve bunla beraber Fethiye’nin ulusal medyada yer almasından dolayı yerli turistlerde rezervasyonun arttığını ifade ederek, Fethiye Belediyesi’nin yurtdışı fuarlarında da yer almasını talep etti. Başkan Saatcı da, ‘siz talep edeceksiniz, bizler de yapmaya çalışacağız’ diye konuştu.

 

FETOB Başkanı Uysal, özellikle EMİTT fuarındaki Fethiye stantını birlik, beraberlik içerisinde oluşturduklarından dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür etti. EMİTT’teki başarılı stant sonrası Fethiye’deki rezervasyonların yerli turistler açısından arttığının altını çizen Uysal, yurtdışındaki fuarlar için ise destek istedi.

 

FETOB eski Başkan Yavuz Torunoğulları ise, “Bazı şeyler malum bildiğiniz üzere bizim dışımızda gelişiyor. Turizmciler herhangi bir hata yaptığından dolayı işleri kötü gitmiyor. Malum uluslararası siyaset. İnşallah düzelir diye umut ediyoruz. Türkiye’ye en fazla yolcu gönderen ülke Almanya. Bu sene yarısı gelse öpüp başımıza koyacağız” diye konuştu.

 

“Gerçeklerin dile getirilmesinden kimse rahatsız olmayacak”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ülkemizde kimse konuşmalardan, yapısal eleştirilerden ve gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olmayacak. Hangi turizmciyi dinlesek, aynı şeyleri duyuyoruz. Maalesef 2017 turizmi, 2016 gibi kayıp yıllardan birisi oldu. 30 milyar dolar olan gelirimiz geçen sene 20 milyar dolara düştü. Bu dönemde ne olacak bilmiyoruz. Siyaseten alınan belli kararlarla uluslararası bazda Türk turizminin yara aldığı kesin!  Temennimiz, kaybedilen pazarların yeni pazarlarla telafisidir” dedi.

 

“İDO’larda Fethiye görüntüleri izleniyor”

EMİTT’te başarılı bir fuar geçirdiklerinin altını çizen Başkan Saatcı, “EMİTT fuarında başarılı bir fuar geçirdik. Bunun semeresini iç pazardan alacağımızı inanıyorum. Onla da yetinmedik. Fethiye Belediyesi olarak, İstanbul Deniz Otobüslerinde Fethiye’nin görüntülerinin yer aldığı VTR’yi seyrettirmeye başladık. İstanbul’da bu VTR’ler dönmeye başladı. Malum ki bize gelen böyle bir talep var. 18 yıllık belediye başkanıyım, şimdiye kadar turizmci arkadaşlardan böyle bir talep gelmemişti. Biz onların taleplerini yerine getirmeye çalışacağız. Şimdiden oturup 2018 yılında hangi yurt dışı fuarlarına katılacağımızı inceleriz. Hiçbir zaman umudumuzu kaybetmeyiz. 2017 yılı turizminin tüm Türkiye’ye, özellikle Fethiye’de bu işten ekmek yiyen arkadaşlarıma inşallah beklemedikleri bir şekilde sürprizle güzellikler getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır