Skip Navigation Links
Haber Detay
GÖCEK’TE SOKAK GÜZELLEŞTİRME PROJESİ HİZMETE AÇILDI. 26 Mayıs 2017 Cuma

Fethiye Belediyesi tarafından Göcek’te 4 bin 200 m² alanda sokak güzelleştirme çalışması yapılarak hizmete açıldı. Yol döşemelerinin washbeton ile kaplatılan caddede, peyzaj ve oturma grupları gibi birçok güzelleştirme çalışması gerçekleştirildi. Bölge esnaflarının, cadde üzerindeki binaları pastel renklere boyadığı görüldü. Başkan Saatcı, “Tabi bizim için 4 bin m² yolun açılışı heyecan yaratmıyor. Farklı bir şeyler ortaya koyarsanız, ancak o zaman heyecanlanırsınız. Maalesef ucube büyükşehir yasasından sonra beldelerimizi ve köylerimizi mahalleye dönüştürüp, ilçe belediyelerinden tüm yetkileri alıp, ‘sen sadece yolun üstüyle uğraş, çöpünü topla’ diyerek, dar bir çemberin içerisine bizleri hapsettiler” dedi.

 

Göcek gibi dünya markası olan bir beldenin en işlek sokağı olan Çarşı Caddesi’ne, washbeton diye tabir edilen özel taş döşemeleri yapıldı. Güzelleştirme çalışmaları kapsamında binalar pastel renklere boyandı. Tabela ve klima ünitesi kirliliğinin ortadan kaldırılması vatandaş & belediye işbirliğinde sağlandı. Sokaklara şehir oturma grupları koyularak ve peyzaj düzenlemeleriyle yeni bir cazibe merkezi oluşturuldu.  Cadde için mütevazi bir açılış töreni gerçekleştirildi. Fethiye Belediye Bandosu Göcek sokaklarında konser verdi.

 

“Ucube yasaya rağmen…”

Açılışta konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Göcek Beldemizde, Belediyemiz & Vatandaş işbirliğinde sokak güzelleştirme projemizi tamamladık. Tabi bizim için 4 bin m² yolun açılışı heyecan yaratmıyor. Farklı bir şeyler ortaya koyarsanız, ancak o zaman heyecanlanırsınız. Maalesef ucube büyükşehir yasasından sonra beldelerimizi ve köylerimizi mahalleye dönüştürüp, ilçe belediyelerinden tüm yetkileri alıp, ‘sen sadece yolun üstüyle uğraş, çöpünü topla’ diyerek, dar bir çemberin içerisine bizleri hapsettiler. Gönül arzu ederdi ki, Rahmetli Behzat Akdolun ağabeyimizin ismini verdiğimiz sahil yolundan bu çalışmalara başlasaydık. Ama ne yazık ki, burayla ilgili de 40 aydır izin bekliyoruz! Ankara bürokrasisinden 15 yıldır ülkeyi idare edenlerin bile şikayet ettiği bir dönemde, bizlerde Fethiyeliler olarak bürokrasiyi aşamadığımızı belirtmek istiyoruz. Bu çalışmalarda yanımızda olan tüm esnaflarımıza, çalışma arkadaşlarıma ve Kara mühendisliğe teşekkür ediyorum. Bu yol Göceklilerindir. Hayırlı, uğurlu olsun. Güle güle kullanın” dedi.

 

Başkan Saatcı, “İnlice ve Göceklilere ücretsizdir”
İnlice plajıyla ilgili konuya da değinen Başkan Saatcı, “Kamuoyunda İnlice plajının kullanımıyla ilgili sıkıntılı bir ortam var. 3 yıldır biz bu işi karşılıklı istişare ile hallettik. Hiç kimse bizim bu saatten sonra farklı bir tutum içerisinde olacağımızı düşünmesin. İnlice İnlicelilerindir, Göceklilerindir. Nüfus cüzdanında Göcek ve İnlice yazan veya ikametgahı Göcek ve İnlice olan tüm vatandaşlarımız İnlice plajını ücretsiz kullanacaklardır. Ancak arkadaki çadır ve karavan turizmi olarak kullanılan yerlerdeki kalan arkadaşlarımızın sahili, lavaboları kullanılabilmeleri için arkadaki yolun kapatılması güvenlikle ilgilidir. Arkadaşlarımız ön kapıdan geçerek kullanabilirler. Bizim hoşgörü kültürüyle, elimiz her zaman açık. Ama devletin parasıyla telleri keserek bir yere varamayız” ifadelerini kullandı.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır