Skip Navigation Links
Haber Detay
Çevre haftası etkinlikleri dolu dolu geçecek. 01 Ocak 1900 Pazartesi

Dünya Çevre Haftası olması dolayısıyla Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Bir hafta sürecek olan etkinliklerde çevre bilincinin arttırılmasına yönelik çalışmalarda bulunulacak.

 

Çevre Haftası nedeniyle Fethiye’deki tören ilk olarak Atatürk Anıtı önünde düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk törenine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğayı Koruma Derneği Okyay Tirli, çevreci vatandaşlar ile öğrenciler katıldılar. Atatürk Anıtı önündeki törende Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, DEHA Bitkisel Yağ Toplama, KAYDEM Plastik, Likya Koruma Platformu, FETAV çelenklerini Atatürk anıtına sundu. Çelenklerin anıta sunulmasının ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı okundu.

 

“180 milyon suyun kirlenmesi engellendi”

Etkinlikler kapsamında Çevresel Çalışmalar sunumu ve söyleşisi FBKM’de gerçekleştirildi. Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Mahmut Bayrakdar, Fethiye’de toplanan geri dönüşüm atıkları ve bunun sayesinde doğadan kazanımlarını katılımcılar ile paylaştı. Bayrakdar yaptığı açıklamada, “2016 yılında 5.468 ton ambalaj atığı toplayarak, 57 bin 730 adet ağacın kesilmesini önlemiş olduk. 708 ton pet, plastik toplayarak ise 9912 kwh enerji tasarrufu gerçekleşti. 528 ton cam toplanarak ise, 61 bin litre petrol tasarrufu sağlandı. Bunun gibi örnekleri sizlere aktarabiliriz. Ama bitkisel atık yağ verisini sizlerle paylaşmam gerekiyor. Bu yıl topladığımız 177 bin 850 litre atık yağ ile 180 milyon litre temiz suyun kirlenmesini Saygıdeğer Fethiyeliler ile birlikte önlemiş olduk. Ben bu güzel çalışmalarda emeği geçenleri tek tek kutluyorum” dedi. Bayrakdar, geri dönüşüm toplama sistemine kullanılmış tekstil atıklarını da eklediklerinin altını çizdi.

 

Konuşmaların ardından atık pil yarışması ödül töreni gerçekleşti. Dereceye giren okullara hediyeler takdim edildi. FBKM salonunda Kahraman Doğa isimli çevre tiyatrosu ilgiyle izlendi. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır