Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiye Belediyesi’nde gece mesaisi! 29 Eylül 2017 Cuma

Resmi gazetede yayınlanan planlı alanlar yönetmeliği değişikliği uygulaması 1 Ekim 2017 tarihi itibariyle tüm Türkiye’de uygulamaya girecek. Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü personeli de kanun değişikliğinden kaynaklanan yoğunluk nedeniyle, vatandaşların mağduriyetini engellemek amacıyla 16 saat mesai yapıyor.  Hafta sonu dâhil 1 Ekim Pazartesi tarihine kadar sürecek çalışmalardan ilgili STK’larda memnun.

 

“Sorunu gidermek için gece mesai yapıyorlar”

Fethiye Mimarlar Odası Başkanı Gökhan Saygın Güngör, “3 Temmuz 2017 tarihinde planlı alanlar tipi yönetmeliğinde değişiklik oldu. Resmi gazetede yayınlandı ve 1 Ekim tarihinde uygulanmaya başlanacak. Bu süreçte vatandaşlarımızın Eylül ayında belediyeye ilgili müracaatları çok arttı. Belediye Başkanımız Behçet Saatcı ve İmar Müdürümüz Güzide Hanım başta olmak üzere tüm belediye çalışanlarımız bu yoğunluğu gidermek için gecelere kadar çalışıyorlar. Umarım 1 Ekim’e kadar tüm vatandaşlarımızın ruhsatları hazır olacak. Şuan da arkadaşlarımızın özverili çalışmasıyla bir sıkıntı yok” dedi.

 

“Belediye tam kadro çalışıyor”

Alya Yapı Denetim Şirketi Sahibi Yavuz Ataman Erad ise, yaşanan değişiklikten kaynaklanan yoğunluğun atlatılması için Belediye çalışanlarının yoğun mesai yaptığını belirterek, “Planlı alanlar tipi yönetmeliğinin 1 Ekim tarihi ile tarihe karışacağı, onun yerine de planlı alan imar yönetmeliğinin geleceği ve birçok değişikliğin yapılacağı kanun resmi gazetede yayınlandı. Değişikliğe istinaden, mevcuttaki uygulamalarımızda ister istemez değişiklikler olacak. Adapte olana kadar da aksamalar söz konusu olacak. Tedbirini almaya çalıştığımız, bazen zaman zaman sıkıştığımız, çok doğru bir talebin sonucunda, özverilerle yoğunluğu bertaraf etmeye çalışıyoruz. 2-3 günlük sürede de elimizden geleni yapıyoruz. Şuan Fethiye Belediyesi de, olaya oldukça vakıf. Tam kadro şeklinde, hatta izindeki arkadaşları çağırarak süreci atlatmanın çabası içerisindeler.  Bizlerde kurumlar olarak, bu süreçte de elimizden gelen takviyeyi yapıyoruz. Sonuçta hepimiz aynı kazanın içerisindeyiz. Yanlışıyla, doğrusuyla birbirimizi etkileyen çok unsur var. Bütün çabamız budur. Aslında en yoğun olduğumuz anlardan biri. İçerisi çok karışık. İşlerimiz de çok yoğun. Şuan mevcut durumla ilgili teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Özkaya, “Mesai saatlerini uzattık”
Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Güzide Özkaya ise, “Yapıların ruhsatlandırılmasında 03.07.2017 tarihli ve 30113 sayılı resmi gazetede yayınlanan ve 01.10.2017 tarihinde yürürlüğe girecek olan Planlı Alanlar Yönetmeliği ile daha önce lehte uygulanan hükümlerin kalkacak olması nedeniyle çok sayıda Belediyemize iletilen yapı ruhsatı taleplerinin Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılarak vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin önüne geçilmesi amaçlandığından 28.09.2017 ile 30.09.2017 tarihleri arasında mesai saatlerimizi genişletmiş bulunmaktayız” dedi.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.09.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır