Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiye Belediyesi Dastarhane Binası törenle açıldı. 06 Nisan 2018 Cuma

Fethiye Belediyesi’nin Yeşilüzümlü’de yaptığı Dastarhane'nin açılış töreni, 10. Yeşülüzümlü Dastar ve Kuzugöbeği Mantar Festivali töreninin ardından gerçekleşti. Mimari yapısı da bölgeye uygun bir şekilde tasarlanmış olan Dastarhane'de vatandaşlar, hem ücretsiz dokuma kursu alıyor, hem de yaptıkları el dokuması ürünleri satışa sunuyor. Kaybolmaya yüz tutmuş dastarın tekrar hayata geçirilmesi sağlanan Dastarhane'de el dokuması ürünlerin kalitesinin arttırılarak birçok firmaya pazarlanması hedefleniyor.

Yöreye özgü dokumaların yapıldığı Dastarhane’nin açılış töreninde konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Öncelikle Dastarhane'ye yaptığı katkılardan dolayı Unesco'nun yaşayan efsane listesinde olan büyük üstad Selahattin Kaçanoğlu hocama çok teşekkür ediyorum. Biz yaptık diye demiyorum, bu bina Yeşilüzümlü'ye çok yakıştı. Binanın yapımında emeği geçenlere ve meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gerçekten biz Fethiye'nin değerleri ve güzellikleri ile ilgili her konuda tek vücut olarak hareket ediyoruz. Bu bina sembolik değildir. Bunu 6 ay sonra Yeşilüzümlü'nün ekonomisine katkı sağladığında herkes daha iyi anlayacak' dedi.

Törende konuşan Selahattin Kaçanoğlu ise "Dastar dokuma konusunda çorbada benim de bir tuzum olsun düşüncesiyle Dastarhane'de bulunuyorum. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü yaptığım dönemde köy köy, ev ev gezdim. Kadınlarımızın ayakta durmasını ve geçim sağlamak için bir şeyler yapmalarını istiyorum.  Başkanımın isteğiyle dastar dokunacağını duyar duymaz geldim ve ürünlerin tekstil piyasasında satış değerinin arttırılması konusunda yardım etmek için burdayım" şeklinde konuştu.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
23.03.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır