Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, Yunanistan heyetini yemekte ağırladı. 08 Ekim 2018 Pazartesi

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Yunanistan’dan Fethiye’ye gelen heyeti akşam yemeğinde misafir etti. Kayaköy’den mübadele döneminde Yunanistan’a gitmek zorunda kalan hemşehrilerimizin de katıldığı yemekte Atina'ya yaklaşık 4 kilometre mesafedeki, Egaleo kentinin Belediye Başkanı Birmpas Dimitrios de yer aldı.

 

 

Yemeğe Başkan Saatcı ve eşi Nesrin Saatcı, Belediye Başkan Yardımcısı Mete Atay, Belediye Meclis Üyelerinden Nurkaya Gündoğdu, Onat Akdu, Funda Gürol, FETAV Başkanı Dilek Dinçer, Kayaköy Muhtarı Metin Ekiz ve Yunanistan heyeti katılım sağladı.

 

Yemek esnasında Fethiye Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nce hazırlanan kısa filmler ekranlarda gösterildi.

 

Başkan Saatcı, “Uluslararası politikayı yerel yöneticilere bıraksınlar”

Misafirlere ‘hoşgeldiniz’ diyerek konuşmasına başlayan Başkan Saatcı, “Biz neticede mübadele ile ayrılmış iki toplumuz. Aslında uluslararası politikayı yerel yöneticilere bıraksalar, biz kendi işimizi kendimiz hallederiz. Benim ailem de Dilek Hanımın ailesi gibi Girit Muhaciridir. Biz de Girit’ten gelmişiz. Benim Girit’ten gelen ve kunduracılık yapan büyük dayım derdi ki, ‘Sakız’ın suyu, Girit’in manzarası, Rodos’un havası… Bu üçü bir yerdeyse, neylersin Cenneti.’ Yunanistan’dan gelen tüm dostlarımıza şahsım, bütün ilçe protokolü, Belediye Başkan Yardımcıları, dış komisyon üyeleri, eşim ve FETAV yetkilileri adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca geçtiğimiz günlerde büyük bir felaket yaşadılar. O yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine de buradan taziyelerimi iletiyorum. Hep güzellikler paylaşalım, hep güzel şeyler yaşayalım. Bu tür ziyaretlerin sadece karşılıklı gelip gitmenin dışında, ülkelerimiz arasında sonuca varacak ilişkiler kurmaya vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

Dimitrios, “Yerel yöneticiler sorunları iyi bir şekilde çözebiliyorlar”

Egaleo Belediye Başkanı Birmpas Dimitrios ise, “Öncelikle başta Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya ve Türk heyetine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim Belediyemiz 3 partiden oluşmaktadır. Kendileri adına teşekkür ediyorum. Hepimiz Başkan Saatcı'nın söylediği bir konuda memnun olduk. Yerel iktidarlar sorunları daha iyi bir şekilde çözebiliyorlar. Çünkü bizler halkın sürekli içerisindeyiz. Benim annem de İzmir’den mübadele döneminde Yunanistan’a geldi. Babam savaşta vefat etti. Ama benim aileme Türk bir aile yardım etti. O zamanlar da kardeşimde küçük bir bebekti. İnsanları rahat bıraksalar, insanlar kendi aralarında sorunları halledebilirler” dedi.

 

Konuşmaların ardından sohbet havasında gerçekleşen yemekte, Yunanistan heyeti temsilcileri Başkan Saatcı’ya bölgeye özel hediyeler sundu.  Yemek, fotoğraf çekimiyle sona erdi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır