Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, “Hedefimiz FAI 2020 Hava Olimpiyatlarıdır” 11 Ekim 2018 Perşembe

Fethiye Belediyesi tarafından organize edilen, 19. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali’yle ilgili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı açıklamalarda bulundu. Ana hedeflerinin 2020 yılındaki Uluslararası Havacılık Federasyonu (FAI) işbirliğinde gerçekleşecek Hava Olimpiyatları olduğunu belirten Başkan Saatcı, Fethiye’nin artık kabuğunu kırdığını ve kendini aştığını söyleyerek, “Daha önce gelen misafirlerini ağırlayamayacak bir sokağı ve meydanı dahi olmayan Fethiye, şehrin her bölgesinde herkesin dinlenebildiği, gezebildiği, vakit geçirip spor yapabildiği bir şehre dönüştü” diye konuştu.

 

16-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları’yla ilgili Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Başkan Yardımcısı Mete Atay, Kültür Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven açıklamalarda bulundu.

 

Başkan Saatcı, “Hava Olimpiyatları sadece

Fethiye değil, ülke tanıtımına katkı sağlayacak”

Başkan Saatcı basın açıklamasında FAI, THK ve Fethiye Belediyesi’nin 2020 yılında 4 ayağını Fethiye Babadağ’da yapacağı Hava Olimpiyatları’nın öneminden bahsetti. Başkan Saatcı, “Hava Oyunları Festivali’yle ilgili bizim ana hedefimiz, 2020 yılında FAİ Uluslararası Hava Olimpiyatlarının dört ayağının Fethiye, Babadağ’da yapılacak olması bizi şimdiden heyecanlandırıyor. Fethiye için müthiş bir tanıtım gerçekleştirilecek olan Hava Oyunları Olimpiyatları sadece bize değil, ülkemize de büyük katkı sağlayacak. Bu yıl zaten turizm beklentilerin üstünde geçti. Geçtiğimiz yıl Çin medya devinin Fethiye’de çektiği yarış programındaki organizasyonumuzun, özellikle uzak doğu ülkelerinden ilçemize büyük ölçüde misafir getirdi. Fethiye gerçekten çok doğru adımlarla ilerliyor. Sayın Kaymakamlığımız, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sahil Güvenlik Komutanlığımıza, FAİ temsilcilerine, THK’ya teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Çalış Tanıtım ve Güzelleştirme Derneği, FETOB, FETAV, THK, Ölüdeniz Güzelleştirme Derneği, Ölüdeniz Kooperatifi’yle hep birlikte bu organizasyonu yapıyoruz. Festivalin başarıyla sonlandırılması bizim en büyük temennimizdir” diye konuştu.

 

Başkan Saatcı, “ABD’den tutun Yeni Zelanda’ya

kadar 31 ülkeden sporcu geliyor”

31 ülkeden 900’e yakın paraşüt pilotunun festivale katılacağının altını çizen Başkan Saatcı, “31 ülkeden paraşüt pilotu festivale katılacak. Yani bakıyorum, ABD’den tutun da Yeni Zelanda’ya kadar birçok sporcu uçuş yapacak. Bu sporcuların yaptığı tanıtımı sanırım kimse yapamaz. Buradan onları memnun göndereceğiz. Fethiye Güç Birliği’nin ihaleye çıkardığı, Kırtur Turizm tarafından yapılan Babadağ’daki teleferik tesisi yüz akımız oldu. Hem Güç Birliği’ne hem de Kırtur’a teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Saatcı, “Fethiye kendini aştı”

Başkan Saatcı, Fethiye’nin kabuğunu kırdığını ve birçok şeyi aştığını belirterek, “Fethiye artık tanıtım yapmak isteyenlerin ihtiyacı olduğu bir bölgeye dönüştü. Fethiye, ‘rica, minnet’ tanıtım yapılmak istenen bir bölgeden, artık tanıtımcıların direk tercih ettiği bir şehir oldu. Daha önce gelen misafirlerini ağırlayacak bir sokağı ve meydanı dahi olmayan Fethiye, şehrin her bölgesinde herkesin dinlenebildiği, gezebildiği, vakit geçirip spor yapabildiği bir şehre dönüştü. Fethiye’de birçok diziler çekilmeye başlandı. Yeni diziler de Fethiye’yi tercih ediyor. Önümüzdeki günlerde de Fethiye’de çekilecek diziler var. Kapadokya’da bir dizi çekilmişti, Kapadokya patlamıştı. Çok ciddi iç ve dış göç alacağız. Ekonomik anlamda çok katkı sağlayacak ama Kurban Bayramı’nda da yaşadık Fethiye’nin belli bir kapasitesi var. Kapasiteyi bildiğimiz için hesaplı kitaplı gitmek faydalıdır diye düşünüyorum” dedi.

 

Atay, “Festivale uluslararası yarışma ekledik”

Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay da, “Geçtiğimiz yıldaki etkinliklere göre bu yıl daha değişik etkinliklerimiz olacak. Bu yıl Hava Oyunları’na yeni bir yarışma kazandırılıyor. Bu yarışma uluslararası bir yarışma olacak. Bu hava oyunlarının kırkpınarı gibi olacak. Buradaki başarılar ödüllendirilecek. Bu aynı zamanda Hava Oyunları’nın uluslararası resmi bir yarışma olmasının da bir adımı oldu. Pistler modernize edildi. Bunlar tabi 2020 yılındaki FAI’nin Hava Olimpiyatları için de denemesi gibi olacak. Hava Oyunları’nın özellikle bu dönemde grafiğinin yükselmesi, başarı oranının ve katılımcıların artması FAI’nin de dikkatini çekti ve buraya 2020 Hava Olimpiyatları’nı verdiler” dedi. Başkan Yardımcısı Atay, aynı zamanda vatandaşlar için ücretsiz uçuşlar gerçekleştireceklerinin de altını çizdi.

 

Yurtseven, “5 farklı konser yapılacak”

Fethiye Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven de, festival konserleri hakkında bilgiler aktardı. Yerel üç tane grubun Ölüdeniz Belceğiz plajında konser vereceğini belirten Yurtseven, “Grup Aynen ve Murat Başaran’ın da konseri yine Belceğiz plajında vatandaşlarımızla ücretsiz buluşacak” diye konuştu.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır