Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, “Fethiyespor’un başarıya susamış bir spor adamına ihtiyacı var” 11 Ekim 2018 Perşembe

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, basın mensuplarının Fethiyespor’daki kötü gidişatla ilgili sorusu üzerine açıklamalarda bulundu.

 

 

 

 

Başkan Saatcı, “Fethiyespor’umuzun başarıya susamış, aç, ‘önce para’

demeyen spor adamına ihtiyacı var”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın açıklamaları şu şekilde oldu; “Hem Fethiye kamuoyunun hem de bizlerin Fethiyespor’dan beklentileri farklıydı. Bu dönemde kötü başladık. Futbol kulüplerinde bir adet vardır. İşler kötü gidince önce hoca, sonra tekrar hoca sonra yönetim gider. Aç, başarıya susamış, parayı ikinci planda tutan, alacağı peşinatın veya garantinin peşinde değil de ‘bu takıma ben bir şeyler katayım ondan sonra para işini konuşalım’ diyen bir spor adamına ihtiyacı var Fethiyespor’umuzun! Levent hocayla benim bir sorunum yok. Mesaj atmış ben de yazdım. Dün akşam ben telefonumu ilk kez kapattım. Ömründe beni aramayan ne kadar ama milletvekili ama eski bakan ama siyasetçi ama menajer hepsi bir isim öneriyor. Mustafa Başkan’dan bizim beklentimiz çok fazlaydı. Niye? Soyunma odasından geldi. Kaptanlık yaptı. İdarecilik yaptı. Geçen yıl başkanlık deneyimi yaşadı. Bu dönem daha tecrübeli ve birikimli sezona başladı. Hoca değişikliğinden sonra inşallah her şey yoluna girer diye umut ediyorum. Fethiyespor yönetimi ‘doğru’ yapar diye düşünüyorum. Temennim taraftarımızın rahat bir şekilde maç seyrettiği, alkışladığı bir takımın sahada olmasıdır. Play Off – şampiyonluk bunu bir kenara koyalım, geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız sıkıntıları yaşamadan bir sezon geçirelim, ben buna razıyım! Şimdilik bunları söylüyorum…”

 

Başkan Saatcı, “Kendi takımına iddaa yapan sporcuya ihtiyacımız yok!”

Basın mensuplarının Fethiyespor’un ekonomik durumuyla ilgili sorusunu cevaplayan Başkan Saatcı, “Sadece Fethiye’nin değil, Türkiye’de her kulübün dünya kadar borcu var. Galatasaray 2 milyar bandında, Fenerbahçe zaten batmış. Beşiktaş diğerlerine göre az da olsa iyi durumda. Buna rağmen Beşiktaş küçülmeye gidiyor. Ne olursa olsun, alt yapının önemi çok fazla. Alt yapıdan çıkan veya alt yapı için araştırılan futbolcuların parlatıp da satılması şuan çok değerli. Her sezon başı yeni takım yaparak, her devre arasında yeni takım kurarak düze çıkma şansımız yok. Fethiyespor’un kongresi olduğunda borcu 3 milyon civarıydı. Sanırım şimdi 5 milyon civarında! Bu para nasıl ödenecek? Fethiye’nin Fethiyespor’a vereceği sosyal vergi belli. Yeni bir sponsor bulma şansı zor! Siyaseten söylemiyorum buna inanın! Yani en azından Fethiyespor’un elinde 850 – 900 bin TL civarında gelir sağlayan Uğur Mumcu Parkı vardı. Parkomat’tan çok para kazanmasa da, psikolojik etkisi vardı. Bunlar da büyükşehir tarafından Fethiyespor’un elinden alınınca ne yapacak takım? 900 bin TL az para mı? Ben hiçbir kulüp başkanı arkadaşıma, ‘sen başkan ol sana şu parayı vereceğim’ demedim. Nasıl yapacağım? Ekonomik yönde de Fethiyespor kötüye gidiyor. Herkes aklını başına alacak. Kendi takımına iddaa yapan, ‘önce para’ diyen sporculara ihtiyacımız yok. Sporcunun yüreğinde Fethiyespor olacak!..” dedi.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır