Haber Detay


Karaca, Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla ziyaretlerde bulundu


2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü olması dolayısıyla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye’deki rehabilitasyon merkezlerine ziyarette bulundu.

Ziyarete Fethiye Belediye Meclisi Engelli Komisyonu Başkanı Ayşe Devrim Öztürk, Fethiye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nermin Serez de katılım sağladı. İlk ziyaret Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği’ne gerçekleştirildi. Ziyarette Belediye Başkanı Alim Karaca, tüm projelerde engelli vatandaşları düşünerek projelerin hazırlandığı şuanda yapılan hizmetlerde de hassasiyet gerektiren bu konulara çok dikkat ettiklerini ifade etti. Karaca, otizm farkındalık günü olması dolayısıyla ziyaretleri gerçekleştirdiğini ifade ederek, “Bizim en hassas noktamız engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesi arttırmaktır. Bu hassasiyetimizi tüm projelerimizde uygulayıp, engelli vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek gerekli adımlar atıyoruz” dedi.

Karaca’ya teşekkür ettiler
Karaca Zihinsel Engelliler Derneği ziyaretinin ardından Özel Atılım Rehabilitasyon Merkezi’ne geçti. Bu ziyaretin ardından özel programından dolayı ziyaretlere Fethiye Belediye Meclisi Engelli Komisyonu Başkanı Ayşe Devrim Öztürk, Fethiye Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nermin Serez devam etti. Fethiye Özel Saygın Rehabilitasyon ve Fethiye Özel Nursel Özdemir Rehabilitasyon Merkezlerine ziyaret gerçekleştiren Öztürk ve Serez, kurum müdürleri yanı sıra sınıflarda öğrencileri de ziyarette bulundu. Samimi ortamda geçen ziyaretlerde tüm kurumlar hassasiyetlerinden dolayı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür ettiler.

Otizm Farkındalık Günü
2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi.