Skip Navigation Links

Haber Detay


Dünya Şampiyonu Alcu, Karaca’yı ziyaret etti


Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Dünya Şampiyonluğuna çıkan Fethiyeli Yenilgisiz Profesyonel Boksör Kubilay Alcu rakibini 6'ıncı rauntta teknik nakavtla yenerek, Dünya Hafif Ağır Siklet Altın Kemer Boks Şampiyonu olmuştu. Şampiyon Alcu, altın kemeri ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’yı ziyarette etti.

Fethiye Belediyesi Kent Orkestrası şampiyon boksör Kubilay Alcu’yu belediye girişinde marşlarla karşıladı. Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından altın kemer sahibi Kubilay Alcu’ya çiçek takdim edildi. Karaca, “Başarısından ziyade böyle değerli bir evlat yetiştirdikleri için ailesine ve bugünlere gelmesinde büyük emek veren hocamıza da çok teşekkür ederim. Böylesine düzgün, karakterli evlat yetiştirmesinden dolayı ailemize ayrıca teşekkür ediyorum. Kubilay’ımız Dünya Hafif Ağır Siklet Altın Kemer Boks Şampiyonu olmuştur. Beşkaza’nın gururu olmuştur. Kubilay her sene bizim göğsümüzü kabartarak geliyor. Bizler Fethiye Belediyesi olarak her zaman yanındayız” dedi.

Türkiye’ye ve memleketi Fethiye’ye böyle bir başarıyla geldiğinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Kubilay Alcu, “Başkanımız Alim Karaca bana hep destek oldu. Kendisine teşekkür ediyorum. Ülkemizin bayrağını dünyanın dört bir köşesinde dalgalandırmak için elimden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğim. Duygularım tarifsiz. Fethiye’mizin ve ülkemizin adını tüm dünyaya duyuracağım” dedi.