Skip Navigation Links

Haber Detay


Motor sürücülerine reflektörlü yelek dağıtıldı


Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğinde motorsiklet sürücülerine ‘Trafik işaret ve kurallarına uy, sevdiklerinle uzun yaşa’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz ‘reflektörlü yelek’ dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Gökhan Kam, Fethiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kıroğlu, Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden polis memurlarının katılımıyla yapılan dağıtım, Karayolları Fethiye Genel Müdürlüğü önünde Cahit Gündüz Caddesi’nde gerçekleşti.

 

Fethiye’de son zamanlarda artış gösteren motorlu trafik kazalarına dikkat çekmek ve benzeri kazaların yaşanmaması adına önlem alınmasına katkıda bulunmak, özellikle de trafik kazaları sonrasında anne, baba, eş ve çocukların sosyal yaşantılarında derin kayıpların oluşmaması adına gerçekleştirilen sosyal projede motor sürücülerine reflektörlü yelekleri hediye edildi.

 

“Sağlığınız için kask takın, yeleğinizi giyin”
Polis memurları tarafından durdurulan motorlu sürücülere, Başkan Alim Karaca tarafından reflektörlü yelekler takdim edildi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne işbirliği için teşekkür ederek, “Sizler de biliyorsunuz motor sayısı ilçemizde ciddi sayıda artıyor. Trafik kazaları da çok ciddi derede arttı. Trafik eğitimi konusunda ilerleyen günlerde Emniyet ekiplerimizle çalışmalarımız olacak. Bugün reflektörlü yeleklerin dağıtımını yapıyoruz. Özellikle akşam saatlerinde görünürlüğü arttırabilmek ve trafik kazalarını azalması için bu çalışmayı yaptık. Motor sürücülerimiz sağlığınız için; lütfen kaskınızı takın, yeleğinizi giyin” dedi.

 

“Görünürlüğü arttırmak adına yeleği giyelim”
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Gökhan Kam, “Yönetmelik kapsamında akşamları reflektörlü yelek giymek zorunlu hale geldi. Görünürlüğü arttırmak için yeleklerimizi giyelim. Belediyemizle birlikte bugün yeleklerin dağıtımını yapıyoruz. Kurumlarımızla elimizden geldiğince eğitim ve denetimleri gerçekleştireceğiz” dedi.