Skip Navigation Links

Haber Detay


Likya Kafe törenle açıldı


Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi, Likya Kafe’yi törenle hizmete açtı.

Belediye pasajının alt katında bulunan Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi, artık Likya Cafe olarak da hizmet verecek. 2 yıl önce kurulan, 485 üyesi bulunan kooperatifin pastacılıkta hedefi olan kadınların ürettiği pastalar, Likya Kafede satılarak, aile ekonomisine destek sağlanacak.

Açılış törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Oğuz Bolleli, Belediye meclis üyeleri Aytekin Aras, Metin Sevinç, Mürüvet Başıhoş, Muğla eski Milletvekili Ali Cumhur Yaka, Fethiye Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca ve çok sayıda davetli katıldı.

Likya Kadın Kalkınma Kooperatifi kurucusu Çiğdem Karaca yaptığı açıklamada; “Kuruluş amaçlarımızdan biri olan aile birliği, kadının toplumun her kesimden katılım sağlayarak ‘bende varım’ demesinin yolunu açmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün burada bulunma sebebimiz olan Likya Kafe’nin açılışı ile ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızı desteklemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

“Üreten kadınların ekonomisine katkı vermeyi amaçlıyoruz”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Bugün, üreten kadınlarımızın ekonomisine katkı sağlamayı amaçladığımız, Likya Kafe’nin açılışını gerçekleştirdik.  Çatalarık’ta bulunan Likya Gıda Atölye’mizde, kadınlarımızın hijyenik ortamlarda ürettiği ikramlık pasta ve kurabiyeler; Likya Kadın Kooperatifi’nin içerisinde yer alan Likya Kafe’de satışa sunulacak. Bilgi almak veya ön sipariş vermek isteyen yurttaşlarımızı, Fethiye Belediye Çarşısı’nın içerisinde hizmet veren, Likya Kadın Kooperatifimize bekliyoruz” dedi.