Skip Navigation Links

Haber Detay


Deniz şehitleri için denize çelenk bırakıldı


1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle Fethiye’de Şövalye Adası açıklarında deniz şehitleri anısına denize çelenk bırakıldı. Ayrıca Beşkaza Meydanı’nda Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakma töreni gerçekleşti.

 

Denize çelenk bırakma etkinliğine Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Liman Başkanı Abdurrahman Kara, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, ,İlçe Emniyet Müdürü Kayhan Dadaşoğlu , İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek ,Sahil Güvenlik Bot Komutanı Erdal Kıreker,İlçe Turizm Danışma Müdürü Saffet Dündar ve diğer yetkililer katıldı. Fethiye kordon boyundan Prenses İklim teknesiyle Şövalye Adası açıklarına kadar gidilirken Sahil güvenlik botu ve polis botu ve  o anda çevreden geçen tekneler sirenler ve kornalar çaldı. Denizcilik ve kabotaj bayramı 97. Yıl dönümü nedeniyle denize çelengi Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman , Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca , Fethiye Liman Başkanı Abdurrahman Kara, İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay bıraktılar. Bu sırada çevredeki tekneler ve sahil güvenlik botları sirenler çaldı.

 

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, “Tüm deniz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Göcek’te başlatılan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları bugün de Fethiye’de yapılıyor. Önce çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Denize tekne ile açılarak tüm şehit denizcilerimiz için denize çelenk bırakıldı.Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren ve DTO Yetkililerinin Kabotaj Bayramlarını tebrik ediyorum . Körfeze Koylara sahip çıkılarak denizlerimiz korunmaya devam edecektir. Ayrıca bugün Fethiye’de başta yağlı direk olmak üzere çeşitli yarışmalar gerçekleştirilecektir. Tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramını tebrik ediyorum.”dedi.

 

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca açıklamasında, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı, Göcek’teki etkinliklerle birlikte bayram vesilesiyle 3 gün rötarlı olmak kaydıyla çelenk sunumu yapıldı. Ardından sayın kaymakamımız ve denizcilerimiz ile denizde çelenk sunumunu gerçekleştirdik. Bayram için olan etkinliklerimiz akşam devam edecek. Turizm sektörü bayram da sebebiyle çok yoğun geçiyor. Seçimlerdeki belirsizlikler de ortadan kalktı. Teknecilerimiz başta olmak üzere turizm sektöründe çalışan herkesin yüzü gülüyor. Fethiye’ye yoğun bir ilgi var. Fethiye’yi 1 milyona yakın turistin ziyaret ettiği tahmin ediliyor. Bizim adımıza mutluluk verici. Fethiye, Göcek ve bölgedeki tüm marinalar dolmuş durumda. Biz belediye olarak elimizden gelen tüm yardımı gösteriyoruz. Bu bölgemizde deniz sektörüyle uğraş veren tüm denizcilerimizin Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlarım” diye konuştu.

 

 

Deniz Ticaret Odası Fethiye Şube Başkanı İlkay Tugay, “Kabotaj Bayramı etkinlikleri için burada toplandık. Ülkemiz ve sektörümüz için çok önemli bir bayram. Çelenk sunma ve denize çelen bırakma törenimizi gerçekleştirdik. Akşamüzeri 18.00’da da eğlence için çeşitli organizasyonlarımız olacak. Herkesi bu anlamlı günde etkinliklerimize bekliyoruz” açıklamalarında bulundu.