Skip Navigation Links

Haber Detay


Doğanın birleştirici gücü…


Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında; Yeşilüzümlü’de ‘doğanın iyileştirici gücü’ ve ‘ekoterapi atölyesi’ etkinliği düzenlendi.

Program ilk önce Yeşilüzümlü Lavanta Bahçesinde başladı. Etkinlik daha sonra ise Yeşilüzümlü Halk Evi ile devam etti. Halk Evi’nde gerçekleşen etkinlik; Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Hemşirelik Fakültesi, Hemşirelik Bölümü, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ABD; Disiplinler arası Çevre Sağlığı ABD Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Hatice Öner tarafından gerçekleştirildi.

Doğanın iyileştirici gücünün yaşam kalitemize olan etkilerinin ele alındığı programa ilgi yoğun oldu. Doç. Dr. Hatice Öner’e programa katılımları için teşekkür belgesini meclis üyesi Ruhtan Başkaya takdim etti. Likya Kadın Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca’ya çevre haftasına verdiği katkılardan dolayı Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya tarafından teşekkür plaketi verildi.

Program hakkında bilgiler veren Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Selver Hatice Kabak, “Bugün Üzümlü Lavanta bahçesinde vatandaşlarımızla doğa ile iç içe bir şekilde buluştuk. Hissederek iyileşmenin yollarını aramak için ekoterapiyi başlattık. Doç.Dr. Hatice Öner bize eşlik ediyor. Bu ekoterapiyle birlikte kaygı, stres gibi günlük ruhsal sıkıntılarımızı nasıl doğa ile bütünleştirerek aşarız, bugün bunu öğrenmeye çalışıyoruz. Herkesi de ekoterapiyi öğrenmeye de davet ediyoruz. Ben ayrıca Halk Eğitim Merkezi’mize vermiş olduğu ayrıca katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.